smartfone odgrywający muzykę

Jak pobrać muzykę z YouTube na telefon – stary sprawdzony sposób

Dzisiejszy poradnik przyda się osobom, które lubią słuchać muzyki na telefonie. W obecnych czasach często robimy to z wykorzystaniem serwisów internetowych, takich jak YouTube. Co prawda jest to serwis wideo, jednak znaleźć tam można również całe mnóstwo utworów muzycznych, które są umieszczane całkowicie legalnie. Jednak są również wady, o których opowiemy bliżej za chwilę, które mogą powodować, że wolelibyśmy ściągać muzykę na telefon w formie MP3 i w ten sposób jej słuchać. Sprawdzimy więc jak to zrobić.

Wady słuchania muzyki w aplikacji YouTube

Zacznijmy od wad słuchania muzyki bezpośrednio poprzez aplikację do obsługi YouTube. Głównym jej mankamentem jest fakt, że nie można jej zminimalizować. Gdy spróbujemy to zrobić, naciskając przycisk powrotu do ekranu głównego, aplikacja wyłączy się i odtwarzanie zostanie przerwane. Nie możemy więc słuchając muzyki napisać wiadomości SMS, sprawdzić coś innego w Internecie, czy chociażby uruchomić kalkulator, bądź jakąkolwiek inną aplikację. Nie jest to dobre wyjście z sytuacji, dlatego lepszym wydaje się pobranie utworu bezpośrednio na telefon. Wtedy, korzystając z wbudowanego odtwarzacza, nie będziemy mieli już powyższych problemów. Można będzie także sterować wygodnie odtwarzaniem na przykład za pomocą pilota na słuchawkach.

Jak zatem pobrać muzykę na telefon

Przejdźmy więc teraz do dzieła, a więc do pobierania muzyki z YouTube. Jest to łatwiejsze niż nam się wydaje, wystarczy tylko znaleźć odpowiednią stronę internetową, która skonwertuje film z serwisu na plik MP3. Stron, na których odnajdziemy taką funkcjonalność, jest cała masa. Wystarczy tylko poszukać. Następną rzeczą, jaką musimy mieć, to odnośnik do filmu w YouTube. Z samej aplikacji trudno go skopiować, dlatego lepiej odpalić odtwarzanie w oknie przeglądarki internetowej i po prostu skopiować link. Wklejamy go w odpowiednie miejsca na stronie, czasami możemy też wybrać jakość gotowego pliku MP3, po czym klikamy OK. Po kilku chwilach otrzymamy gotowy, skonwertowany plik muzyczny do pobrania, który wystarczy już tylko ściągnąć na telefon, wybierając stosowny odnośnik.

Pamiętajmy, że nie zawsze ściąganie piosenek z YouTube jest legalne. Nie zachęcamy do łamania praw autorskich twórców, jednak problemy z odtwarzaniem utworów przez standardową aplikację mogą być na tyle dokuczliwe, że jesteśmy w stanie zrozumieć chęć pobrania piosenek bezpośrednio do pamięci smartfona. Jeżeli powyższa instrukcja jednak u nas nie działa, strony konwertujące muzykę nie działają poprawnie w telefonie, użyjmy komputera do pobrania muzyki, a następnie przenieśmy ją na komórkę za pomocą kabla USB.

admin Autor

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *